Odpowiednia ilość białka w diecie jest bardzo ważna dla osób, które regularnie uprawiają aktywność fizyczną. Ten makroskładnik naszej diety wpływa na regenerację po wysiłku, oraz na rozrost tkanki mięśniowej. Suplementacja niektórych aminokwasów może znacznie wpłynąć na poprawę jakości treningów i regeneracji. Takimi aminokwasami są między innymi leucyna, izoleucyna i walina, w skrócie nazywane BCAA.

Dlaczego warto stosować BCAA?

Połączenie tych trzech aminokwasów może znacząco poprawić proces regeneracji po treningu, oraz przyspiesza budowanie suchej masy mięśniowej. Dodatkowo suplement ten zatrzymuje katabolizm mięśniowy, który występuje podczas długich treningów, bądź w czasie redukcji. BCAA to dobry sposób na ochronę naszych ciężko wypracowanych mięśni kiedy jesteśmy na deficycie kalorycznym. Dobrze sprawdzi się także w czasie budowania masy mięśniowej. Aminokwasy przyjmowane przed treningiem dodają nam siły. Z kolei po treningu poprawiają proces regeneracji.

Jak stosować ten suplement?

Aminokwasy rozgałęzione przyjmujemy na około 30 minut przed treningiem, oraz do 15 minut po wysiłku. Dobowe zapotrzebowanie to około 1 gram na każde 10 kilogramów masy ciała. Porcje dzielimy na pół i przyjmujemy przed, oraz po wysiłku.