Z racji rosnącej popularności deskorolek elektrycznych można zauważyć, że rośnie ich wybór. Nie ma w tym nic dziwnego. Duży popyt napędza myśl technologiczną i sprawia, że producenci deskorolek prześcigają się w wymyślaniu nowych możliwości desek oraz w polepszaniu ich parametrów. Na jakie cechy deskorolki powinno się zwracać szczególną uwagę przed zakupem?

Nośność

Każda elektryczna deskorolka (zobacz) ma określoną nośność. Może się okazać, że dany produkt został zaprojektowany wyłącznie z myślą o dzieciach i nie powinien korzystać z niego dorosły. Przed wejściem na deskę zawsze powinno się sprawdzić, czy na pewno jej to nie uszkodzi.

Maksymalna prędkość

To najwyższa prędkość, jaką może osiągnąć deskorolka. Obecnie nie ma dostępnych deskorolek o prędkości przekraczającej 40 km/h. Zaznaczmy jednak, że jest to całkiem spora prędkość, przy której wypadek może być już poważnym zagrożeniem. Takie deskorolki nie powinny być używane przez dzieci. Warto też zaznaczyć, że w polskim prawie na razie nie ma przepisów, które regulowałyby korzystanie z deskorolek elektrycznych. Z tego powodu warto zachować zdrowy rozsądek i pamiętać, że jadąc po chodniku z dużą prędkością, bez kasku i ochraniaczy, można spowodować poważny w skutkach wypadek.

Zasięg

Ten parametr pozwala określić, jak daleko można pojechać na jednym ładowaniu. Ma on ogromne znaczenie praktyczne. Jest ważny, zwłaszcza jeśli deskorolka elektryczna ma służyć jako transport do szkoły lub pracy. Pojazd musi przejechać trasę w obie strony na jednym ładowaniu.