Dezynfekcja rany

Każdemu z nas trafiła się z pewnością nieprzyjemna sytuacja, w której doszło do przerwania ciągłości naszej skóry. Teraz kiedy mamy wakacje skaleczenia bardzo często zdarzają się nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Warto pamiętać o odpowiedniej dezynfekcji rany oraz jej zabezpieczeniu przed drobnoustrojami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego.

Postępowanie po zranieniu

Jak najszybciej powinniśmy zatamować krwawienie, jeśli ono występuje. Możemy tego dokonać poprzez ucisk rany lub miejsca powyżej niej. Niezwykle ważna jest dezynfekcja i oczyszczenie rany z zabrudzeń. Możemy tego dokonać poprzez przemycie rany pod bieżącą wodą, możemy dodatkowo użyć specjalnych, medycznych środków dezynfekujących, takich jak na przykład octenisept. Zawiera on substancje czynne o działaniu bakteriobójczym, dzięki czemu zapobiega zakażeniu rany przez drobnoustroje chorobotwórcze takie jak bakterie. Substancje te niszczą nie tylko bakterie, ale i wirusy oraz grzyby, chroniąc nas przed wieloma groźnymi infekcjami.

Co więcej, lek działa bardzo szybko, bo już po około jednej minucie. Jego działanie natomiast trwa około sześćdziesięciu minut, co jest ważne w kwestii zabiegów operacyjnych oraz na otwartych ranach.

 

https://www.strywald24.pl/octenisept-250-ml-ze-spryskiwaczem.html