Producenci stają na wysokości zadania, oferując narty różnego modelu, uwzględniając niekiedy nawet indywidualne predyspozycje swoich klientów. Nie jest łatwo podjąć taką decyzję, ale przed zakupem warto porozmawiać z osobami, które w tym temacie mają już obeznanie. To one podpowiedzą, jakie narty Head będą najlepsze.

Jaki rodzaj nart?

To jedno z najważniejszych pytań, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć. Head narty dostępne są w różnych opcjach do wyboru.

Amatorom poleca się Easycarver. Nie są one drogie, dlatego tym bardziej powinny zostać one wybrane dla osób, które nie raz i nie dwa będą musiały podnosić się ze stoku po to, aby z dumą na nowo podejść do nauki. Mówi się, że jest to model nart, który może wybaczyć wiele błędów. Zachwycać może ich lekka waga.

Narty Allround to tak naprawdę następny stopień dla osób, które mają już nieco wprawy i pozwalają sobie na bardziej śmiałą jazdę, bez żadnych wyczynowych ruchów. Nie wymagają one zbyt dużego wysiłku. Należy jedynie pamiętać o tym, że można używać ich tylko i wyłącznie na wyznaczonych szlakach.

narty head

Narty dla osób zaawansowanych

Narty Head można znaleźć również w innych opcjach.

Model All Mountain dedykowany jest dla tych osób, które chcą wybrać się na nieco głębszy śnieg. Poruszanie się ułatwi ich nieco większa szerokość. Dają się dobrze prowadzić – o ile ktoś posiada nabyte wcześniej umiejętności.

Ciekawy model to narty młodzieżowe, które jak sama nazwa wskazuje – dedykowane są dla młodych ludzi, których często można spotkać na stoku.