O czym biegacz powinien pamiętać podczas treningu?

pas do bieganiaIntensywny trening biegowy to duże obciążenie dla organizmu, dlatego warto się do niego przygotować w sposób odpowiedni. Istotny będzie zarówno profesjonalny ubiór, jak i kilka gadżetów. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Ubiór biegacza

Jedną z ważniejszych kwestii dla każdej biegającej osoby jest odpowiednia odzież. Jej głównym celem jest zapewnienie komfortu termicznego podczas wysiłku fizycznego. Uwagę zwraca się przede wszystkim na wygodne spodenki czy koszulki termoaktywne. Niestety, spora grupa osób zapomina o innym ważnym elemencie, jakim jest bielizna sportowa. Majtki do biegania czy dobrze dobrany stanik, to rzeczy dzięki którym bieganie będzie jeszcze przyjemniejsze.

W jakie akcesoria do biegania warto zainwestować?

Planując treningi biegowe należy zwrócić uwagę również na akcesoria sportowe. Intensywne bieganie powoduje utratę wody z organizmu – trzeba ja uzupełniać regularnie. Jednakże, bieganie z butelką w ręku nie należy do najwygodniejszych. Dobrym pomysłem jest pas do biegania. Można zamocować do niego bidon i nawadniać organizm, gdy zajdzie taka potrzeba. Pasy dla biegaczy posiadają regulację, dzięki czemu jest to sprzęt uniwersalny. Alternatywą dla nich są plecaki do biegania, jednak te sprawdzą się na długich trasach, na które trzeba wziąć ze sobą więcej rzeczy. Jest to rozwiązanie dla sportowców uprawiających na przykład wielokilometrowe biegi górskie czy przełajowe.