Rower crossowy to rodzaj roweru, który jest przeznaczony do użytku przez obie płcie. Ten rower ma ramę kierującą się do dołu, zwykle z wysoko ustawionym siodełkiem. Posiada szeroką kierownicę. Jego nazwa wywodzi się po prostu od połączenia roweru na wzór szosowego wraz z miejskim. Nie ma tutaj jednak bagażnika, ale są duże koła i przedni amortyzator.

Kto powinien kupić rower crossowy?

Rower crossowy, taki jak ten, jest przeznaczony dla rowerzystów, którzy chcą połączyć wygodę i prędkość. Konstrukcja ramy została zaprojektowana z myślą o rowerzystach o różnym poziomie umiejętności. Posiada aluminiową konstrukcję, dzięki czemu jest lekki w swojej klasie, a także ramę, którą można dopasować do rowerzystów wszystkich rozmiarów.

Jest naprawdę świetny dla osób dojeżdżających do pracy, które lubią trochę prędkości, ale chcą też komfortu, jaki daje jazda w terenie na tradycyjnym rowerze górskim.

Kobiety powinny być w stanie jeździć na tym typie roweru bez żadnych modyfikacji pod warunkiem wyboru ramy damskiej, jednak ta może być ułożona nieco wyżej niż w przypadku modeli miejskich. Mężczyźni mogą liczyć na ramę skierowaną nieco do dołu. Tradycyjnie zaleca się jazdę na tych rowerach w pochyleniu w celu wygenerowania jak największej siły. Rower crossowy jest idealny dla rowerzystów, którzy szukają wygodniejszej jazdy niż oferują tradycyjne rowery miejskie. Ten typ ma coś z roweru górskiego.

Rower crossowy dla osób okazjonalnie wyruszających w teren

Rowery crossowe są zazwyczaj używane w lekkich terenach, które nie wymagają zaawansowanych właściwości jezdnych. Nie ma jednego sposobu na zakup roweru tego typu, ponieważ teren i prowadzenie będą się różnić w zależności od rodzaju jazdy danego rowerzysty.

Niektórzy szukają modelu podstawowego w dobrej cenie, podczas gdy niektórzy chcą produktu z najwyższej półki. Podjęcie tych decyzji bez lepszego zrozumienia stylu jazdy może być trudne niż wybór jednego modelu od danego producenta.