Spodnie męskie – o fasonach królujących w modzie

spodnie męskieW zakresie garderoby męskiej warte wyszczególnienia są trzy najbardziej charakterystyczne kroje spodni. Wszystkie one zostaną omówione w pigułce w poniższych fragmentach naszego wirtualnego poradnika. Jeżeli zastanawiasz się, czym w odniesieniu do ubrań dla panów jest pojęcie skinny i jak różni się ono od kategorii tappered, ten tekst jest właśnie dla Ciebie.

Skinny

Spodnie rurki męskie może i nie są dla każdego mężczyzny, ponieważ to model bardzo przylegający do nóg, nieco zwężany na końcach nogawek, stąd też ich specyficzne nazewnictwo, ale niewątpliwie stanowią one jeden z najbardziej modnych krojów. Są to mocno opinające spodnie, wręcz wąskie i to na całej swej długości, bowiem od ud, do łydek. Rewelacyjnie prezentują się u panów szczupłych, lecz nie przesadnie chuderlawych.

Tappered

To pojęcie królujące na wybiegach odnosi się do określenia garderoby, jaką są modne spodnie męskie z nieco mniej opiętymi nogawkami w udach niż wyżej omówiony model skinny. Z kolei utrzymane zostaje w tym fasonie zwężenie na dole. Po co taki zabieg? Pozwala on na uzyskanie złudzenia optycznego nóg szczuplejszych i dłuższych niż są one w rzeczywistości. Takie spodnie rewelacyjnie sprawdzają się panom z mocno rozbudowanymi udami.

Joggery

Inaczej określane mianem baggy to spodnie męskie z niższym krokiem, a także mocno zwężoną nogawką, która nie jest nadmiernie przyległa do ciała jak przy skinny, lecz idealnie dopasowana do łydek. Wielokrotnie producenci joggerów stosują dodatkowo efektowne i praktyczne w codziennym użytkowaniu ściągacze zakańczające opisywany model spodni.