Wprawdzie bluzy sportowe cieszą się dużym zainteresowaniem i są bardzo uniwersalne, to niestety wcale nie pasują do wszystkiego. Czasami po prostu nie należy ich zakładać lub łączyć ich z konkretnymi rodzajami ubrań. Z czym nie powinno się nosić bluz? Do czego nie pasują? Z czym nie warto ich zestawiać?

Z eleganckimi spodniami

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nie powinno nosić się bluz do eleganckich spodni. Wyjątek jest tylko jeden – gładka rozpinana bluza w dokładnie tym samym odcieniu co spodnie, może stanowić ciekawe połączenie. W każdym innym wypadku nie powinno się jednak tworzyć takich zestawów. Bluza i spodnie w kant to przedstawiciele dwóch różnych światów i razem po prostu nie prezentują się dobrze.

Pod sweter

Złym pomysłem jest też zestawienie bluzy ze wełnianym swetrem. Nie należy przesadzać z ilością warstw ubrania, nawet gdy jest zimno. Lepiej włożyć jedno grube ubranie, niż kilka cienkich. Z pewnością wygląda to lepiej. Decydując się jednak na kilka warstw, należy trzymać się jednego stylu. Bluzy i swetry mają zupełnie inną fakturę i nie wyglądają dobrze obok siebie. Wybierając sweter, należy się trzymać ubrań, których faktura do niego pasuje lub jest bardzo zbliżona. Dlatego też swetry najczęściej najlepiej prezentują się po prostu w sąsiedztwie innych swetrów.

Z krótką spódnicą

Bluzy sportowe nie wyglądają dobrze także w zestawieniu z krótkimi spódnicami. Ciekawe są stylizacje, w których bluzy łączy się z długimi i luźnymi spódnicami sportowymi. Z krótkimi, plisowanymi lub ołówkowymi spódniczkami bluza będzie prezentowała się po prostu nieciekawie. Będzie pewnym zgrzytem stylistycznym, który nie da dobrego efektu końcowego. Stąd też lepiej jest unikać połączeń, które mogłyby być uznane za kontrowersyjne. Najprawdopodobniej wcale się one nie sprawdzą.