Kreatyna TREC CM3 jest zasłużenie uważana za jeden z najskuteczniejszych suplementów sportowych. Od momentu odkrycia w 1832 r. substancja ta była przedmiotem licznych badań naukowych. W rezultacie jego pozytywny wpływ na organizm ludzki został eksperymentalnie udowodniony.

Główne korzyści płynące z suplementacji:

 • Zwiększona wytrzymałość
 • Zwiększona stymulacja syntezy białek
 • Poprawa definicji mięśni i określenie napięcia mięśniowego
 • Zwiększone wydzielanie hormonów anabolicznych
 • Zmniejszenie negatywnych skutków działania kwasu mlekowego
 • Obniżenie poziomu cholesterolu
 • Działanie przeciwzapalne

Co więcej, naukowcy nie byli w stanie odkryć żadnych skutków ubocznych suplementacji kreatyną. W rzeczywistości substancja ta jest kwasem karboksylowym zawierającym azot, który jest syntetyzowany w niewielkich ilościach przez organizm z aminokwasów argininy, glicyny i metinonu. Kreatyna pochodzi głównie z mięsa i ryb, ale jej zawartość w naturalnych produktach jest bardzo niska, co tłumaczy powstanie suplementów kreatyny.

Choć najpopularniejszy suplement, monohydrat kreatyny, od dawna cieszy się popularnością i uznawany jest za najskuteczniejszy, wiele firm prowadzi własne badania i opracowuje nowe formy tej substancji. Główną wadą klasycznego monohydratu jest jego nierozpuszczalność w wodzie i wynikające z tego problemy z przewodem pokarmowym. Rozwiązaniem jest jabłczan kreatyny – forma kreatyny z dodatkiem kwasu jabłkowego (jabłczanu). Dzięki temu składnikowi jest bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie, a więc nie powoduje problemów trawiennych. Jabłczan kreatyny jest również znany jako dikreatyna i trikreatyna, w zależności od liczby aktywnych składników dołączonych do jabłczanu. Kreatyna TREC CM3 jest dostępna w sklepie internetowym swiatsupli.pl.

kreatyna TREC CM3

CM3 Powder by Trec

Trec Nutrition to polski producent odżywek dla sportowców, który na rynku pojawił się 15 lat temu. Jej produkty są opracowywane i produkowane przez profesjonalny zespół naukowców, badaczy, lekarzy i najlepszych sportowców. W ciągu 15 lat istnienia firma Trec uruchomiła następujące działy:

 • Trec Wear – własna marka odzieży sportowej
 • Vitamin-Shop, sieć sklepów offline z odżywkami dla sportowców w całej Europie.
 • Cross Trec: odżywianie sportowe i sprzęt do treningu funkcjonalnego
 • Beltor, marka suplementów diety, odzieży i akcesoriów dla mieszanych sztuk walki

Produkty Action Line do treningu na świeżym powietrzu CM3 Powder to skuteczna forma kreatyny o wysokiej rozpuszczalności i przyswajalności. Otrzymał on równie pozytywne opinie jak klasyczny suplement monohydratu. Struktura chemiczna proszku CM3 to jabłczan trikreatyny. Produkt dostępny jest w 4 formułach: proszek 250g i 500g oraz kapsułki 180 i 360 sztuk.