Zapewne wielu z was chciało w przeszłości pływać po morzach i oceanach. Wydawać by się mogło, że nie jest to nic trudnego, jednak trzeba powiedzieć, że na morzu również przytrafiają się trudne sytuacje i umiejętności szybkiego reagowania są jak najbardziej pożądane. Gdzie zatem można pozyskać takie umiejętności? Sprawdź to!

Zacznij kursy nawigacji morskiej już dziś!

Kurs Day Skipper Shorebased to szkolenie teoretyczne przeznaczone zarówno dla początkujących adeptów żeglarstwa, jak i tych, którzy są średniozaawansowani. Dzięki takiemu kursowi poznasz naukę nawigacji morskiej, meteorologii, oraz tego, jak planować rejs morski – wbrew pozorom nie jest to taka prosta sytuacja, a dobrze przygotowany rejs daje duży komfort. 

Oczywiście, podstawowym wymaganiem jest odbycie jednego kursu morskiego bądź też wiedza na poziomie żeglarza jachtowego.

Jakie są zalety kursu Day Skipper Shorebased?

 W dzisiejszych czasach coraz częściej sięgamy po elektronikę, która w wielu aspektach ułatwia nam życie, jednak korzystanie z papierowych map, namiernika czy też logu ręcznego to absolutna podstawa. Sprzęt może nas zawieść, jednak umiejętność czytania map nigdy. Na kursie nauczysz się jak dokonywać namiarów oraz jak określać pozycję jachtu.

Kursy nawigacji morskiej nie należą do najdroższych i z pewnością są na każdą kieszeń. Trzeba też powiedzieć, że odbycie takiego kursu zdecydowanie zwiększa komfort pływania po „morzach i oceanach”.