Trekking

Trekking jest formą turystyki przeznaczoną dla osób, którym nie straszne są trudniejsze warunki terenowe i klimatyczne. Nie jest to jeszcze wspinaczka, ale nie jest to również beztroski spacer po wyznaczonych trasach turystycznych.

Tylko w górach?

Treking z reguły kojarzony jest z trasami wyznaczonymi w górach, ale nie jest to regułą. Trudne warunki można spotkać również na innych terenach, ale to faktycznie góry mają takich terenów najwięcej. Odpowiednie akcesoria trekkingowe zapewniają komfort na każdej takiej trasie, obuwie, takie jak sandały trekkingowe czy też kijki spełniają wszelkie wymogi mające poprawić komfort wędrówki.

Treking a wspinaczka

Trekking od wspinaczki różni się tym, ze przy wspinaczce aby utrzymać równowagę trzeba często, jak nie cały czas używać rąk. Trekking jest oczywiście wymagający, ale prowadzony na zdecydowanie poziomym lub lekko skośnym terenie. Wspinaczka natomiast na mocno stromym i pionowym.

Bez względu na rodzaj aktywności zawsze warto zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria mogące w każdej chwili uratować sytuację jaką jest na przykład nagły spadek energii. Słodkie przekąski w niewielkim plecaku, czy też butelka z napojem izotonicznym to podstawa. Warto też pamiętać o nakryciu głowy, bo porażenia słoneczne i omdlenia od zbytniego natężenia promieni słonecznych nie są wskazane na trasach górskich z przepaścią blisko naszych stóp, nawet ubranych w odpowiednie obuwie.