Choć małe i niepozorne, to przynosi ogromne efekty. Nie tylko w zakresie ćwiczeń mięśni brzucha, ale także innych partii ciała. O czy mowa? O kółku, które coraz częściej wykorzystywane jest do ćwiczeń.

kółko do ćwiczeńTrening z kółkiem do ćwiczeń przeznaczony jest przede wszystkim tym, dla których same ćwiczenia na mięśnie brzucha już nie wystarczają. Chciałby one pracować także nad innymi partiami ciała. Podstawowym efektem ćwiczeń z wykorzystaniem kółka do ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni. Warto oczywiście wspomnieć także o wspaniałej rzeźbie. Jednak trzeba podkreślić, że ćwiczenia te przeznaczone są przede wszystkim dla tych osób, które już mają za sobą ćwiczenia na mięśnie brzucha. Wykorzystanie kółka jest bowiem dość wymagające.

Kółko do ćwiczeń wzmacnia mięśnie brzucha, ale także mięśnie pleców czy mięśnie naramienne. Daje zatem dużo lepsze efekty niż wykonywanie samych tradycyjnych brzuszków. Trzeba jednak pamiętać, że jego podstawowym zadaniem jest wzmocnienie mięśni. Oznacza to, że ćwiczenia z wykorzystaniem kółka nie spalają tkanki tłuszczowej. Jeśli zatem celem treningów ma być przede wszystkim zrzucenie paru kilogramów wybrać należałoby inne ćwiczenia.

Na czym polegają ćwiczenia z kółkiem? Po pierwsze, należy uklęknąć na podłodze. Wyprostować plecy i chwycić na uchwyt kółka. Teraz wykonujemy ruch do przodu i do tyłu. Intensywność ćwiczenia każdy musi dopasować do własnych możliwości. Najlepiej będą to trzy serie po dziesięć powtórzeń.