Para siedzi na ławce, obok są roweryWraz z nastaniem lata, coraz więcej z nas decyduje się na aktywne spędzanie czasu. Słońce i ciepło zachęcają nas do wyciągnięcia rolek albo butów do biegania, a promocje rowerowe i inne obniżki – do zakupu nowego sprzętu. Na co warto się zdecydować?

Uprawianie sportu oraz aktywny wypoczynek to bardzo indywidualna sprawa i każdy z nas będzie miał nieco inne upodobania. Każda aktywność fizyczna ma swoje zalety. Niezwykle popularne rolki przyczyniają się do szybkiego spalania kalorii, poprawy koordynacji ruchowej oraz rozwoju mięśni. Zdecydowanym plusem tego sportu jest również brak obciążenia stawów, które może być problemem dla biegaczy. Za zakupem butów do biegania może przemawiać natomiast możliwość wzmocnienia kości, nadciśnieniu, a nawet depresji.

Rower w dzisiejszych czasach to nie tylko sport, ale i wygodny sposób na życie i spędzenie wolnego czasu. Na rynku jest obecnie do wyboru wiele różnych modeli – od rowerów trekkingowych na trudniejsze wycieczki, po jednoślady miejskie, które idealnie sprawdzą się na krótsze wypady albo w drodze do pracy. Kiedy kupić rower? Jeśli zależy nam na jak najniższej cenie, dobrym pomysłem jest poczekanie do przełomu grudnia i stycznia (obniżki od ok. 10 do 30%), ale i późnym latem można trafić na różne promocje rowerowe.