Bielizna to jeden z najważniejszych elementów stroju sportowego. Tym, co odróżnia ją od bielizny noszonej na co dzień, jest nie tylko sportowe wzornictwo, ale przede wszystkim jakość wykonania. Zaprojektowana specjalnie z myślą o sportowcach jako jedyna zapewnia maksymalny komfort w trakcie treningu. Jakie kryteria musi spełniać wysokiej jakości bielizna sportowa?

Jak rozpoznać dobrej jakości bieliznę sportową?

Sportowa bielizna musi spełniać specyficzne wymagania. Musi być idealnie dopasowana do potrzeb osób aktywnie uprawiających sport i zapewniać im wygodę nawet podczas wielogodzinnego, intensywnego treningu. Co odróżnia sportową bieliznę od tej noszonej na co dzień? Przede wszystkim materiał – ten jest bardziej miękki i elastyczny, żeby nie powodował otarć, ale też dużo lepiej chłonie wilgoć, więc pozostawia skórę suchą, nawet w czasie dużego wysiłku. Inna cecha charakterystyczna to krój i brak szwów – to istotne kryterium zwłaszcza w przypadku biustonosza, który nie może uciskać, ale musi dobrze trzymać piersi.

Dlaczego sportowa bielizna to konieczność w trakcie treningu?

Trenując dowolną dyscyplinę, należy obowiązkowo wyposażyć się w komplet sportowej bielizny. Ta jako jedyna zapewni komfort podczas wysiłku fizycznego. Zwyczajna, przeznaczone do użytku codziennego bielizna będzie sprzyjała poceniu się, a przede wszystkim wbijała w ciało i powodowała otarcia. Fiszbiny biustonosza mogą nawet spowodować poważne zranienia.