Jazda rowerowa to sport atrakcyjny jak chyba żaden inny. Świadczy o tym jego gwałtownie rosnąca popularność. Wystarczy, że temperatura wiosną wzrośnie do znośnych wartości, a na ulicach i w parkach pojawiają się całe tłumy rowerzystów.

Każdy, kto choćby w miarę regularnie uprawia kolarstwo wie, jak ważne jest odpowiednie dobranie odzieży na rower.

Koszulka
Powinna być ściśle przylegająca do ciała i wykonana z termoaktywnego materiału. Specjalistyczna odzież na rower tego typu posiada specjalne właściwości, dzięki którym reguluje temperaturę ciała, kiedy na dworze panuje upał lub niska temperatura. Dobrze, jeśli materiał wzbogacony jest w jony srebra, które wykazują właściwości bakteriobójcze i nie dopuszczają do powstawania brzydkiego zapachu.

Spodenki
Najważniejszą ich zaletą jest wzmocnienie w okolicach siedzenia, które zwiększa komfort jazdy i nie dopuszcza do przetarcia się materiału w tych okolicach. Wygodne są zwłaszcza modele na szelkach, bowiem nie przesuwają się one w czasie jazdy i nie trzeba ich poprawiać.

Buty
Muszą pozwalać stopie na oddychanie, dlatego powinny być wykonane z lekkich, przewiewnych materiałów. Ich budowa nie może w żaden sposób ograniczać stopy czy krępować jej ruchów. Zbyt ciężkie obuwie nadmiernie obciąża stopę i prowadzi do jej zmęczenia.

Jeśli już mowa o stopach, ważne jest wybranie skarpetek dobrej jakości. Muszą one zapewniać stopie swobodny przepływ powietrza i nie dopuszczać do jej nadmiernego przepocenia i przegrzania.