Wygoda jazdy, czyli rowery elektryczne

Dla wszystkich osób, które chcą spędzać czas na świeżym powietrzu, ale jednocześnie chcą zachować świeżość i schludny wygląd po dojeździe np. do pracy znaleziono idealne rozwiązane.

O budowie rowerów z silnikami

Rowery elektryczne to połączenie typowego roweru miejskiego z wydajnym silnikiem, wspomagającym pedałowanie. Budowa każdego takiego roweru, opiera się na trzech najważniejszych, napędzających go elementach:
– akumulator, czyli bateria,
– silnik elektryczny,
– elektroniczny kontroler, który steruje pracą całego pojazdu.
Cała reszta roweru nie różni się od tego, co zna się z tradycyjnych, zwykłych rowerów. W rowerze elektrycznym, kiedy zaczyna się pedałować, automatycznie uruchamia się silnik. Kontroler dodaje tyle mocy, by jazda zaczęła się płynnie, bez żadnych szarpnięć. Później, jazdę kontynuuje się na wybranym przez siebie poziomie wspomagania jazdy. Kiedy rowerzysta chce się zatrzymać to naciska hamulec lub przestaje pedałować – wtedy silnik automatycznie się rozłączy. istnieje jednak także możliwość jazdy tradycyjnej, przy zgaszonym silniku. Można tę opcję wybrać na dłuższych wyprawach rowerowych, kiedy silnik włącza się wtedy, kiedy poczuje się zmęczenie i będzie chciało wesprzeć mięśnie siłą wspomagania. Tym sposobem można przejechać naprawdę wiele kilometrów, co na pewno przysłuży się zdrowiu.