Niezwykłe skarpety trekkingowe

Na chwilę obecną wybór skarpet na rynku jest średni. Mimo to trudno jest wybrać właściwe skarpety, biorąc pod uwagę technologię, materiały i inne czynniki. Trzeba wiedzieć, do jakich warunków przeznaczone są dane skarpety. Od czego zacząć szukanie?

Typy materiałów

Skarpety trekkingowe różnią się od reszty tradycyjnych skarpet materiałem, z którego zostały wykonane. Istotne jest to, z jakiego rodzaju włókna i jak dużo go użyto w danej skarpecie. Prawdziwa skarpeta trekkingowa musi umożliwiać odpowiednie odprowadzanie wilgoci.

Wśród skarpet funkcjonują także właściwości termoaktywne. Istnieje jeden zasadniczy podział w świecie skarpet ze względu na materiał, którego użyto do ich wykonania. Mianowicie mowa tu o skarpetach typu syntetyk i wełna merino. Obydwa typy są wykorzystywane do skarpet przeznaczonych na każdą porę roku.

Jakie skarpety trekkingowe wybrać

Do dyspozycji mamy wełne merino i syntetyk. Skarpety wykonane z wełny często są utożsamiane z modelami typowo zimowymi, a producenci wystawiają szeroki zakres grubości wyrobów. Skarpety wykonane z wełna merino przeznaczone są głównie do użytkowania podczas całego roku.

Jak wspomniano skarpety trekkingowe syntetyczne, są przeznaczone do sezonu letniego oraz zimowego. Zanim zostanie dokonany wybór kupna skarpet, należy dokładnie przeanalizować ich skład.

W świecie skarpet osobną grupę stanowią te przeznaczone głównie do biegania. Należy jednak pamiętać o podziale na skarpety z przeznaczeniem do biegów górskich oraz po asfalcie.